×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Воскресенье, 18 августа 2019 18:17

В Ісландії «поховали» перший льодовик

 Вік льодовика близько 700 років
Вік льодовика близько 700 років


Окйокулль став першим льодовиком, що перетворився на малу крижину через зміни клімату


В Ісландії провели церемонію прощання з льодовиком Окйокулль, що першим перетворився з льодовика на малу крижину через зміни клімату.


Про це повідомляє BBC.


Зазначається, що офіційно Окйокулль оголосили «померлим» у 2014 році — через зміни клімату він став занадто малим, аби відповідати категорії льодовика. Як зазначають науковці, його вік — близько 700 років.


У церемонії прощання в селищі Боргафьордюр взяли участь прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоуттір, міністр навколишнього середовища Гудмундур Інгі Гудбрандссон, а також колишня президентка Ірландії Мері Робінсон.


Також у пам’ять про Окйокуль встановили меморіальну табличку ісландською та англійською мовами. На ній ідеться, що така ж доля очікує на 200 інших льодовиків Ісландії.
The first Icelandic glacier to fall victim to climate change will be remembered with a memorial to be unveiled today — the first of its kind in the world, installed at the very place where the glacier #Okjökull, known as “Ok,” stood. #OkGlacier pic.twitter.com/unXf4FnB4P

— Rice University News (@RiceUNews) 18 августа 2019 г.«Цей пам’ятник повинен підтвердити, що ми знаємо, що відбувається, і що треба робити», — написано на табличці.


Нагадаймо, в Антарктиді льодовик, який відповідає за 4% від глобального підвищення рівня моря, тане швидше, ніж будь-коли.


Також нещодавно в Арктиці зафіксували максимальну в історії температуру.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/world/observe/v-islandiji-pohovali-pershiy-lodovik-618740.html”

Другие материалы в этой категории: Экс-главе Карелии предложили срок за сувениры »

Оставить комментарий

Разное