×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Вторник, 23 апреля 2019 18:10

Росія різко змінила тон переговорів з Україною в Гаазі, – МЗС

Москва кардинально змінила тон переговорів з Києвом під час консультацій у Гаазі в рамках позову України до Міжнародного трибуналу ООН щодо звільнення українських суден та полонених моряків.


Про це заявила у "Фейсбуці" заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль


«Вразила кардинальна зміна тону розмови – перехід від хамства та брутальної зневаги до цивілізованої мови, притаманної дипломатії. Невідомо, чи це зміна російської тактики, чи просте бажання затягнути процес консультацій», – написала вона.


Водночас Зеркаль зазначила, що така зміна тону не вплинула на позиції сторін щодо наших моряків і кораблів.


Вона повідомила також, що аргументи РФ лише підтвердили стартову позицію Києва, що йдеться саме про застосування Конвенції ООН з морського права, яка гарантує імунітет українським військовим кораблям та членам їхніх екіпажів.


За її словами, українська сторона розраховує на те, що скоро Міжнародний трибунал з морського права підтвердить вимоги Києва.


«Чи зможе Росія і далі тримати цивілізований тон розмови і довести це «конкретними справами», буде видно з документів, які ми отримаємо від РФ в рамках підготовки до слухань у Гамбурзі», – написала Зеркаль.


Як нагадує Європейська правда, Україна подала позов проти Росії про порушення нею Конвенції ООН з морського права і ініціює процедуру, яка може звільнити полонених українських моряків.


Позов поданий в постійно діючий Міжнародний трибунал ООН з морського права, який розташований у Гамбурзі і діє в рамках згаданої конвенції ООН. Перше рішення буде винесено протягом місяця за терміновою процедурою.


Формально йдеться про два процеси. У більшому позові, для якого буде створений арбітраж, Україна вимагатиме від РФ фінансову компенсацію за арешт військових кораблів. А ще до початку арбітражного розгляду Україна проситиме трибунал ухвалити швидке рішення про тимчасові заходи.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/23/rosiya_rizko_zminyla_ton_peregovoriv_z_ukrainoyu_v_gaazi__mzs_1558967”

Оставить комментарий

Разное