Среда, 24 января 2018 19:24

Могильники медицини на Вінниччині самі не розуміють, що роблять.

Кервник департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Грабович виступилf на прес-конференції. Краще б не виступала.

Керівництво галузі охорони здоров'я на Вінниччині рапортує, що медична реформа готова переможно стартувати.

 
Але, читаючи урочисті доповіді, виникає сумнів - чи знають вони, що коять? Не знають.
 
Грабович розповідає - http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/8225-protiahom-2017-roku-v-ramkakh-prohramy-dostupni-liky-aptekamy-oblasti-vidpushcheno-preparativ-maizhe-na-29-mln-hrn  -  "протягом перехідного періоду (2018-2019 роки) залишатимуться обидві системи фінансування, а саме медична субвенція і прямі виплати за договорами з Національною службою здоров’я України". 
 
Як може "залишитися" фінансування по лінії НСЗ, якщо її не існує?
 
"В рамках реформування запроваджено механізм реімбурсації відповідно до Урядової програми «Доступні ліки»".
 
Механізм реімбурсації запроваджено ще 2013 року, і "реформа" тут ні до чого.
 
Або звітує про "освоєння" бюджету: "Станом на сьогодні закуплено обладнання для Центру первинної медико-санітарної допомоги та екстреної медичної допомоги на суму 8,3 млн. грн".
 
Якого Центру?
 
Але є і гарні новини. Для самої Грабович. "Прийнято рішення реалізувати субпроект Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, яка направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією». За для цього в жовтні 2017 року оголошено міжнародні конкурсні торги на закупівлю будівельно-монтажних робіт кардіоцентру. Розгляд пропозицій заплановано на січень 2018 року. Попередній кошторис будівництва становить 135,2 млн. грн. Також, в рамках зазначеної ініціативи передбачається закупівля обладнання для кардіоцентру та медичних закладів І та ІІ рівнів на загальну суму 114,2 млн. грн".
 
Це ж скільки грошей надійдуть на рахунки!

Оставить комментарий